Turbomaskin till Malung

Vi har fått en till gyrokopter till malung, en bäcksvart turbomatad MTO 3, och ägaren, en trikeflygare som tröttnat på att stå på backen när det blåser för mycket är mycket nöjd med sitt köp,, nu återstår bara att läraren har tid att lära honom handskas med maskinen, vi har ju som bekant lite trist väder den här tiden på året, men någon dag utan isbildningsrisk ska väl gå att få hoppas vi.

Kommentera gärna nyheten:

Nyhetsarkiv

Länkar

Senaste kommentarer

  • Åsa E » Utbildning 2014:  ”Jag är beredd & önskar gärna info om kurslitteratur man kan börja köpa in. ”

  • Anders » Utbildning 2014:  ”Haha, ja det är väl lugnt Stephan, bara du orkar så ska det nog fixa sig :)”

  • Stephan » Utbildning 2014:  ”Denna säsong? Jodå, målet är ställt mycket tidigare än så... :) Typ nyss...”

Senaste nyheterna