Den flygande kirurgen.

Harald Broberg, käk kirurg, fick nu i höst sitt gyrocert och kan nu rycka ut på akuta tandbesvär med sin Calidus, (den första tillverkade Calidusen, SE-VNE)  bilden är tagen i April i år där vi tränar lågflygning samt start och landning på den frusna västerdalälven, här har man över 1 mil att träna på med perfekta isförhållanden, detta ger en utmärkt träning eftersom man här får referenser att gå efter, och älven slingrar sig som en väg genom landskapet.
Grattis till certet !

Kommentera gärna nyheten:

Senaste nyheterna

Nyhetsarkiv

Länkar

Senaste kommentarer

  • Åsa E » Utbildning 2014:  ”Jag är beredd & önskar gärna info om kurslitteratur man kan börja köpa in. ”

  • Anders » Utbildning 2014:  ”Haha, ja det är väl lugnt Stephan, bara du orkar så ska det nog fixa sig :)”

  • Stephan » Utbildning 2014:  ”Denna säsong? Jodå, målet är ställt mycket tidigare än så... :) Typ nyss...”